fbpx

27.04.2024 ERR: Nasva vabatahtlikud said enda käsutusse merepäästelaeva

Saaremaa vabatahtlikud merepäästjad said uppumatu merepäästelaeva

Täna jõudis Saksamaalt Eestisse uus spetsiaalselt merepäästelaevaks ehitatud laev , mis hakkab teenima Saaremaa Nasva vabatahtliku merepäästeüksuse päästelaevana.

Laeva peamiseks tööks saab olema merepäästeüksuse sõidutamine merepäästeopoeratsioonidele, alus hakkab pakkuma ka mereabiteenust, mida Eestis koordineerib rahvusvaheline mereabisüsteem TROSSI.

Laeva tõi Saksamaalt Eestisse MTÜ Eesti Merepäästeühing ning lepingu järgi on laeva ostuhinnaks 1 euro. Saksamaal saadeti heas korras merepäästelaev pensionile, kuna sealne merepäästeühing, mis tegutseb suures osas annetajate toetusel, soetas uue ja veel moodsama päästelaeva.

Mis Saaremaaa merepäästelaeva uueks nimeks saab, otsustatakse hiljem. Rahvusvaheliselt on vabatahtlikus merepäästes tavaks anda päästelaevadele annetajate või sponsorite nimesid, nii et kes soovib vabatahtlikku merepäästet toetada ning laevale oma nime soovitada, on teretulnud Trossi mereabiga ühendust võtma.

Laev on uppumatu ning isepüstuv, mis tähendab, et isegi kui ta peaks lainetuse tõttu või muul põhjusel ümber minema, keerab ta ennast ise õigesse asendisse tagasi. Spetsiaalselt rannalähedaseks merepäästetööks disainitud laev valmis Fassmeri laevatehases 1993 aastal. Laeva pikkus on 8.52 m, laius 3.51 m ja süvis 0.95 m. Laeva mootoriks on merediisel M 215C.

Samasuguse laeva saavad sel kevadel ka Pärnu vabatahtlikud merepäästjad.

Uue merepäästelaeva kodusadamaks saab Nasva jõesadam. Nasva vabatahtliku merepäästeühingu liikmeskonnas on kümmekond inimest, nendest 6 on merepääste taustaga.

Shopping Cart